Työpaja: Vastuullisuusraportoinnin ABC – miten tehdä vastuullisuusraportti? Toteutus 2
08.12.2022 13:00-15:00
Onko organisaatiosi laatimassa ensimmäistä vastuullisuusraporttiaan tai onko vastuullisuusraportointi sinulle uutta? Valtiokonttori järjestää työn tueksi kaksi samansisältöistä työpajaa, joissa sukelletaan vastuullisuusraportoinnin laadinnan perusteisiin valtionhallinnon yhteisen raportointiviitekehyksen mukaisesti (Valtiokonttorin ohje Vastuullisuusraportointi valtionhallinnossa 9/2021). Toteutukset järjestetään:
- keskiviikkona 23.11. klo 13–15
- torstaina 8.12. klo 13–15
Tämä tapahtuma koskee jälkimmäistä toteutusta. Aikaisemman toteutuksen löydät täältä.
Työpajan tavoitteena on tarjota eväitä organisaation ensimmäisen vastuullisuusraportin laatimiseksi ja perustiedot vastuullisuusraportoinnin parissa työskentelyn aloittavalle. Työpajasta on eniten hyötyä heille, joille vastuullisuusraportointi ei ole vielä tuttua tai jotka kaipaavat kertausta, ja jotka osallistuvat organisaationsa vuodelta 2022 julkaistavan raportin laadintaan.
Tervetuloa virtuaalisesti toteutettavaan työpajaan! Ilmoittautuminen sulkeutuu torstaina 1.12. klo 18.
Liittymistiedot tilaisuuteen (Teams-linkki ja eTUVE-kirjautumistiedot) lähetetään työpajaan ilmoittautuneille lähempänä työpajan ajankohtaa.
Lisätietoa: Vastuullisuusraportointi@valtiokonttori.fi
Muuta aiheeseen liittyvää
Toimiva taloushallinto – info ja työpaja 13.6.2023 (Valtio)

Uusien valtionavustuspalveluiden esittelytilaisuus 13.6.

Tietojohtamisen ajankohtaiskatsaus 20.6.2023 (avoin tilaisuus)

Tietojohtamisen ajankohtaiskatsaus 29.8.2023 (avoin tilaisuus)

Uusien valtionavustuspalveluiden esittelytilaisuus 5.9.

Toimiva taloushallinto – info ja työpaja 27.9.2023 (Valtio)

Tietojohtamisen ajankohtaiskatsaus 17.10.2023 (avoin tilaisuus)

Toimiva taloushallinto – info ja työpaja 29.11.2023 (Valtio)

Tietojohtamisen ajankohtaiskatsaus 5.12.2023 (avoin tilaisuus)
