Hyppää sisältöön

  • Suomi
  • Svenska
  • English

Kevään laskut uusjakolainojen lyhennyksistä, eräpäivä 15.5.2021

Valtiokonttori lähettää marraskuussa laskut (Ilmoitus velan takaisinmaksusta) uusjakolaina-asiakkaille. Laskujen ensimmäinen eräpäivä on 15.5.2021, lainojen koron laskenta alkaa 1.1.2021 ja lyhentäminen 15.5.2021, joka on lainojen ensimmäinen eräpäivä.

Velallinen välttyy ylimääräisiltä korkokustannuksilta, mikäli laina maksetaan kokonaisuudessaan pois ennen 1.1.2021.

Ensimmäistä kertaa maksettavaksi ovat tulossa seuraavien hankkeiden lainat:

  • Kokonkylän tilusjärjestely
  • Kauhavan Alajoen tilusjärjestely
  • Alhonkulma – Laihian tilusjärjestely
  • Eurakoski-Harola tilusjärjestely
  • Kalax -Tjärlax tilusjärjestely
  • Vesiluoman – Koukkuluoman tilusjärjestely
  • Repulin, Vimpelin ja Lappajärven kuntien tilusjärjestelyt
  • Parras tilusjärjestely
  • Haikaran tilusjärjestely
  • Värtsilän tilusjärjestely

Jos sinulla on kysyttävää tai tarvitset lisätietoja, ota yhteyttä asiakaspalveluumme. Palvelemme numerossa puh 0295 50 3010 arkisin klo 10.00–12.00.

Kyselyjä voi lähettää myös sähköpostitse osoitteeseen maaseutuluotot(at)valtiokonttori.fi tai hankkeissa mukana olleille Maanmittauslaitoksen toimitusinsinööreille.

Maanmittauslaitoksen yhteyshenkilöt ja hankkeet

Hankkeen numero Hanke Alkamisajankohta Yhteyshenkilön nimi Puhelinnumero Sähköpostiosoite
2007-252896 Kokonkylä alkaa 2021 Tero Laitinen 040 801 7886 tero.laitinen(at)maanmittauslaitos.fi
2006-188251 Alajoki alkaa 2021 Jarmo Toivonen 040 820 6501 jarmo.toivonen(at)maanmittauslaitos.fi
2007-228546 Alhonkulma-Laihia alkaa 2021 Timo Laitinen 050 523 6683 timo.laitinen(at)maanmittauslaitos.fi
2007-229419 Eurakoski-Harola alkaa 2021 Timo Laitinen 050 523 6683 timo.laitinen(at)maanmittauslaitos.fi
2010-360879 Kalax-Tjärlax alkaa 2021 Ossian Ahlnäs 040 822 0605 ossian.ahlnas(at)maanmittauslaitos.fi
2007-258762 Vesiluoma-Koukkuluoma alkaa 2021 Ismo Mäki-Valkama 040 016 6320 ismo.maki-valkama(at)maanmittauslaitos.fi
2005-145247 Repuli alkaa 2021 Tanja Saukko 040 483 5462 tanja.saukko(at)maanmittauslaitos.fi
2008-287663 Parras alkaa 2021 Juha Kytölä 040 709 9289 juha.kytola(at)maanmittauslaitos.fi
2014-474533 Haikara alkaa 2021 Ari Leppikangas 040 730 4172 ari.leppikangas(at)maanmittauslaitos.fi
2012-420533 Värtsilän tilusjärjestely alkaa 2021 Mika Summala 040 801 7553 mika.summala(at)maanmittauslaitos.fi

 

Muuta aiheeseen liittyvää